+38(095)387-05-37
Українська | Русский

Психологія людини


Соціоніка виникла на грунті психології - в основу покладено вивчення сприйняття й оцінки дійсності людиною швейцарським психологом ХIХ століття Карлом Густавом Юнгом, який описав 8 варіантів здорового сприйняття реальності.“Я зрозумів, що з хаосу сучасної психології людини неможливо видобути чіткі критерії - їх ще тільки треба створити, причому не з повітря, а на основі безцінних праць попередників”, - писав К. Юнг. Це зробила А. Аугустінавічютє, відкривши 16 типів психіки, розробивши модель, за допомогою якої описується структура і робота психіки, а також закономірні стосунки. Розвиток психології людини привів до відкриття ефективніх законів соціоніки, яка в змозі точно розкрити психічні якості кожної людини, закладені в ній від природи, прогнозувати її стосунки з іншими та корегувати їх.

Предметом психології людини, як і соціоніки, є психіка людини і її вища форма – свідомість. Психологія людини і соціоніка відрізняються між собою методами вивчення і обробки матеріалу людиною. Якщо предметом соціоніки є вроджений соціонічний тип, то предметом психології людини є її фенотип - сукупність зовнішніх та внутрішніх ознак особистості, придбаних в результаті онтогенезу, тобто її походження та індивидуального розвитку.

ВИЗНАЧЕННЯ СОЦІОНІЧНОГО ТИПУ ДАЄ ПСИХОЛОГІЇ ВІДПРАВНУ ТОЧКУ У ПОДАЛЬШІЙ РОБОТІ З ЛЮДИНОЮ.

Застосування соціонічних діагностичних технологій дозволяє спостерігати за людиною, якою вона є від природи і як соціалізується, наскільки розвиває та удосконалює свої сильні якості характеру, як діють її слабкі сторони. І тоді психолог не йде на поводу зовнішніх проявів людини, які можуть бути фальшивими й оманливими, а стає господарем ситуації, бачить причини проблем і показує людині суть її проявів. Не дає пусті поради і рекомендації, а показує суть речей, допомагаючи виявити та викоринити причину, що заважає людині жити і розвиватися. Допомагає рекомендаціями і спрямовує людину так, що вона сама знаходить необхідний для себе варіант.

Першоосновою для соціоніки і психології є дати людині розуміння себе, дати їй знання, щоб полегшити вибір та пошук свого власного успішного шляху в житті: як в професійному, так і в особистому. І наш проект створений саме для об'єднання зусиль фахівців з соціоніки і психології людини.

При об'єднанні зусиль та інструментарію психології та соціоніки надані людині консультаційні послуги з будь-якої проблеми будуть максимально ефективними та результати будуть довготривалими завдяки глибокому розумінню людиною своєї вродженої суті. 

Детально ознайомтеся з даною рубрикою і її наповненням. Обов'язково підписуйтесь на наш відеоканал та свіжі матеріали.Якою є сучасна психологія і навіщо нам соціоніка?
Соціоніка відправна точка в психологічному консультуванні учнів
Соціоніка та психологія – взаємне доповнення на службі людини
Психіка людини - це енергетика людини, її джерело життя
Вплив оточення на розвиток людини
Психологічна допомога: Що робити з розладом особистості?